V paneláku žije čím dál větší část populace. Není tedy divu, že i tento typ domů musí být nějakým způsobem spravován. Avšak jak to dělat, když zde neexistuje „domácí“, neboť byty patří svým jednotlivým vlastníkům, avšak společné prostory nejsou žádného konkrétního člověka? I to bylo nutné vyřešit. Dříve tuto úlohu zastávala bytová družstva. Ta existují i dnes, avšak již v mnohem menším množství. Od nich jste si byty v podstatě pronajímali, a ačkoliv jste je mohli samozřejmě normálně užívat, patřily nakonec družstvu. Tomu jste ostatně platili i poplatky za to, že v něm můžete bydlet – v podstatě jakýsi druh nájmu.
Po revoluci se však podmínky změnily. Nyní bylo možné odkoupit si daný byt do soukromého vlastnictví, což mnoho lidí využilo, zvláště když požadovaná částka byla i z tehdejšího pohledu velmi nízká. I tak však bylo nutné starat se o společné prostory. Bylo tedy nutné vymyslet instituci, která se o tyto věci postará. Tou se stala právě společenství vlastníků bytových jednotek Homepartner.cz. Každý dům má svou vlastní, a jejími členy jsou všichni, kteří v daném domě vlastní některý z bytů, a to bez ohledu na to, jestli jej pronajímají nebo v něm sami bydlí.
A právě toto společenství, známé také pod zkratkou SVJ, se stará o společné prostory i o to, aby si lidé mezi sebou nedělali problémy. K tomu slouží především schůze SVJ, na kterých se řeší, co je potřeba na domě udělat, ať už je to třeba oprava střechy, výtahu, nebo zateplení domu. Rozhodnutí jsou pak prováděna pomocí hlasování, přičemž každý z bytů má jeden hlas. To je důležité, neboť někdy může mít byt dva i více vlastníků, pokud jej například zdědily po zemřelém jeho děti. Jedná se tedy o něco, co je v dnešní době v podstatě nezbytné, a bez čeho se zkrátka neobejdeme. Jistě, není to perfektní řešení, ale lepší zatím bohužel nemáme.