Prodej či koupě domu rozhodně není nic jednoduchého. Největším problémem jsou problémy s prohlídkami, které jsou nezbytné, ale kdy může být pro obě strany obtížné domluvit se na čase, který by vyhovoval oběma stranám. I zde však naštěstí existuje řešení.
Tím jsou virtuální prohlídky, kdy si zájemce může daný dům prohlédnout na svém počítači, dokonce i ve 3D. Tyto lze spustit kdykoliv, a tak ujistit, že se mu opravdu líbí. A v případě, že ano, je pak možné domluvit si skutečnou prohlídku. Ovšem jen málokdo si uvědomuje, kolik práce se za tím skrývá. Vytvořit trojdimenzionální model domu totiž není jen tak. Je tedy dobré podívat se, jak se vlastně 3D scan nemovitostí vytváří.
V první řadě je tu fakt, že trojrozměrné fotografie nelze pořídit jen tak. Buď je k tomu potřeba speciální přístroj, nebo musíme každou fotografii pořídit dvakrát, ze dvou jasně specifických úhlů. Jejich propojením se pak následně vytvoří třetí dimenze, kterou můžeme vidět.
Dále je pak nutné je vzít z celého bytu a zkombinovat je do jednoho celku, a to takového, aby bylo možné mezi nimi jednoduše přepínat tak, aby to odpovídalo profilu domu samotného – například není ideální, aby se po kliknutí na další část pokoje namísto něj objevil https://refresher.cz/50799-Dal-si-LSD-a-48-hodin-sledoval-Simpsonovi-aby-v-nich-objevil-skrytou-pravdu-Zjistil-ze-serial-opravdu-reflektuje-celou-spolecnost například sklep.
To vyžaduje určité znalosti programování a dalších počítačových znalostí, aby bylo vše dáno tak, jak by to měl být. Jedná se tedy o práci, kterou nemůže dělat ani zdaleka každý. Proto také není tato metoda až tak rozšířená, jak by se mohlo podle její užitečnosti zdát, i když se zjednodušováním technologií ji zvládá stále více lidí.
Je však pravděpodobné, že se v budoucnu stane standardem, podle kterého se budou řídit všichni, a virtuální prohlídky budou něčím, co budou mít k dispozici všichni zájemci o koupi nemovitosti. Není totiž pochyb, že by to značně zjednodušilo celou situaci pro všechny.